Laser pico ,nano mili i mikrosekundowy i Melasma 4D!
Laser pico ,nano mili i mikrosekundowy to gwiazda laseroterapii. Wykorzystujemy go przede wszystkim do leczenia blizn i przebarwień potrądzikowych i stanów zapalnych. Polecamy go również do terapii odmładzających, usuwania zmian naczyniowych, rozstępów oraz epilacji.
System ten generuje aż 4 długości fal laserowych, posiada aż 14 trybów pracy. Dzięki temu umożliwia wielokierunkowe działania, a także skupienie się wyłącznie na określonym obszarze, nie naruszając struktury okolicznych tkanek. Generuje gigantyczną moc w ultra krótkich impulsach, dzięki czemu bezkonkurencyjnie radzi sobie z usuwaniem tatuaży, również tych najbardziej skomplikowanych z użyciem trudnych pigmentów oraz makijażu permanentnego.
Decydując się na zabieg laserem pico ,nano mili i mikrosekundowym możesz uporać się z problemami, takimi jak:
- przebarwienia, melasma, zmiany naczyniowe, rumień, pajączki
- nadmierne owłosienie
- niechciane tatuaże czy makijaż permanentny
- trądzik oraz trądzik różowaty
- rozstępy
Ponadto laser ten jest doskonały w zabiegach przeciwstarzeniowych – poprawia jędrność i elastyczność skóry, redukuje widoczność objawów fotostarzenia, zwęża rozszerzone pory, zmniejsza zmarszczki. Można go również wykorzystać w terapii grzybicy paznokci, a także do usuwania uporczywych brodawek.
Melasma 4D
Zabieg Melasma 4D jest dedykowany do długotrwałego pokonania melasmy. Laser Q-Switched Nd: YAG MaQX emituje pikosekundowe impulsy, których sekwencja kumuluje ogromną moc wewnątrz komórek barwnikowych. To umożliwia rozbicie skupisk pigmentu, barwnik zostaje rozbity na mniejsze cząsteczki, których usuwaniem zajmuje się układ odpornościowy. Jest to doskonały zabieg działający nie tylko na istniejące już przebarwienia, ale też skutecznie zapobiegający powstawaniu nowych.
W drugim etapie skupiamy się przede wszystkim na uspokojeniu stanu zapalnego. Laser działa nie uszkadzając naskórka i ontroluje wewnętrzne zapalenie w melasmie. Zmniejsza też rozszerzenie naczyń krwionośnych i redukuje ryzyko powstania rumienia.
Następnie działanie koncentruje się na regeneracji skóry i odmłodzeniu. Przede wszystkim poprzez przyspieszenie wymiany komórkowej. Tym samym pobudzamy fibroblasty do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny, co również ogranicza melasmę.
Ostatni etap polega na zamknięciu naczyń i nie zawsze jest konieczny. Wykonujemy go jedynie, gdy przy czterokrotnym powiększeniu widoczne są uszkodzenia naczyniowe. Tę część wykonujemy punktowo, tam, gdzie widoczne są pajączki.
Zabieg trwa jedynie 15-20 minut. Na początku pacjent odczuwa jedynie delikatne ciepło. Następnie na trzecim i czwartym etapie, gdy następuje emisja energii laserowej w postaci „strzałów”, na skórze występuje punktowe krwawienie. Następnie wykorzystuje się chłodzenie oraz krem regenerujący.
Poleca się wykonanie od 4 do 8 zabiegów. Przez tydzień po zabiegu przebarwienia mogą wydawać się ciemniejsze, jednak już po kilku zabiegach pacjenci mogą dostrzec wyraźne rezultaty.
Przed zabiegiem:
- skóra w miejscu zabiegu powinna być oczyszczona z makijażu, perfum, dezodorantów, balsamów do ciała. przed laseroterapią personel zabiegowy sprawdzi i zadba to, by twoja skóra była czysta i sucha.
- miejsca owłosione należy przed zabiegiem ogolić, włosy, np. męski zarost na twarzy, nie powinny być dłuższe niż 1-2 mm.
- w trakcie zabiegu twoje oczy oraz osoby wykonującej zabieg muszą być bezwzględnie osłonięte przez okulary ochronne.
- dla ochrony szkliwa zębów stosuje się mokre gaziki lub tampony, jeśli zabieg jest wykonywany w rejonie szczęki i żuchwy.
- dla pełnego komfortu pacjenta stosuje się chłodzenie skóry – optymalnie gdy urządzenie chłodzące obniży temperaturę powierzchni skóry przed zabiegiem do ok. 20 stopni celsjusza, a następnie chłodzenie będzie kontynuowane w trakcie i po zabiegu
Po zabiegu:
- zaleca się stosowanie chłodzenia miejsca zabiegowego
- może zastosować zimne okłady lub żelową maskę. ewentualny rumień lub obrzęk zanika z reguły w ciągu doby.
- w przypadku uszkodzenia naskórka można stosować miejscowo wazelinę oraz maść antybiotykową.
- makijaż nakładamy na skórę najwcześniej po 12-24 godzinach od zabiegu.
- dla komfortu można stosować dermokosmetyczne kremy łagodzące np. z cynkiem
- przez dwa tygodnie unikamy wysokich temperatur: gorących kąpieli, sauny etc.
- przez 4 tygodnie nie stosujemy kremów, ziół i leków fotouczulających.
- po laseroterapii przez 4 tygodnie unikamy słońca i stosujemy ochronę uv na poziomie 50+ spf.
- przez miesiąc nie przyjmujemy leków, ziół i nie stosujemy kremów fotouczulających.
- pacjent powinien zrezygnować ze sportu i intensywnego wysiłku fizycznego na ok. 10 dni
- przez 1-2 doby należy unikać sytuacji, które skutkują nadmierną potliwością ze względu na ryzyko infekcji (rezygnujemy np. ze sprzątania, koszenia trawnika etc.)
Przeciwwskazania:
- ciąża i karmienie piersią
- nieustabilizowana cukrzyca i nieleczone nadciśnienie
- choroba nowotworowa
- aids, zarażenie wirusem hiv
- żółtaczka (typu b i c)
- rozrusznik serca
- zaburzenia krzepnięcia krwi i stosowanie leków obniżających krzepliwość
- epilepsja
- skłonność do przebarwień i bliznowców
- bielactwo
- łuszczyca
- opalenizna (miesiąc przed i po zabiegu należy zrezygnować z opalania i unikać ekspozycji skóry na słońce)
- aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne na skórze – do konsultacji przed zabiegiem
- przyjmowanie leków, w tym sterydów, a także ziół fotouczulających (2 tygodnie przed zabiegiem)
- stosowanie kremów z pochodnymi witaminy a, retinolem (4 tygodnie przerwy)
- leczenie retinoidami w ciągu 6 miesięcy przed zabiegiem
- peelingi (7-10 dni przez zabiegiem)
- spożycie alkoholu 24 godziny przed zabiegiem