Terapie autologiczne, zabiegi anti-aging!
Medycyna regeneracyjna i autologiczne terapie anti - aging
Przeznaczone są dla grupy pacjentów ECO, którzy chcą wykorzystać produkty naturalne, czyli własne, do rewitalizacji swojej skóry. Ludzki organizm jak wiemy posiada własny ogromny potencjał do szybkiej regeneracji i odbudowy. W momencie uszkodzenia tkanek uruchamia naturalne mechanizmy prowadzące do aktywacji procesów odpowiedzialnych za gojenie. Jednym z kluczowych elementów tego procesu są płytki krwi. Zawarte w nich substancje zwane czynnikami wzrostu wpływają na szereg procesów składających się na kaskadę gojenia. Nowoczesna medycyna sięga po substancje odpowiedzialne za stymulację procesów naprawczych, występujące naturalnie w naszym organizmie. Dzięki umiejętnemu i bezpiecznemu procesowi pozyskiwania, zagęszczania i wykorzystania tych substancji, lekarze mogą stosować je w leczeniu wielu schorzeń oraz wspomagać procesy regeneracji i remodelingu tkanek.
Z własnej krwi możemy pozyskać osocze bogatopłytkowe i fibrynę bogatopłytkową. Osocze wprowadzone pod skórę szybko uwalnia duże stężenia czynników wzrostu, które inicjują i podtrzymują procesy regeneracji i odbudowy tkanek. Fibryna bogatopłytkowa to koncentrat płytkowy w postaci trójwymiarowej struktury. Dzięki tej strukturze płytki krwi są jeszcze dłużej stymulowane do uwalniana czynników wzrostu, cytokin oraz powodują migrację mezenchymalnych komórek macierzystych do miejsca podania, a wiec działanie fibryny jest silniejsze. Możemy w zabiegu do regeneracji wykorzystywać tylko osocze, tylko fibrynę albo jednocześnie osocze i fibrynę. Wszystko zależy od wieku i stanu skóry pacjenta, a także od obszaru, którym chcemy objąć zabieg.
Osocze wykorzystujemy głównie do rewitalizacji skóry z drobnymi zmarszczkami z oznakami zmęczenia, pozbawionej blasku czy w leczeniu łysienia androgenowego.
Fibrynę bogatopłytkową stosujemy przy znamiennych oznakach starzenia, w bruzdy fałdy zagłębienia, w skórze z ubytkami wolumetrycznymi. Dobrze sprawdza się w leczeniu cieni i zagłębień pod oczami, w regeneracji blizn i rozstępów, w usuwaniu głębokich zmarszczek np. wokół ust czy na dekolcie.
Fibrynę możemy także zastosować celem bardzo delikatnego powiększenia i rewitalizacji ust, a także do zmniejszenia głębokości fałdów nosowo wargowych i marionetek. Zabiegi łączone z osocza i fibryny dedykowane są pacjentom poszukujących naturalnych metod regeneracji, przy kompleksowej regeneracji kilku obszarów np. twarz szyja dekolt dłonie i włosy jednocześnie. Zabiegi z użyciem osocza i fibryny bogatopłytkowej stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry. W efekcie skóra staje się:
- lepiej ukrwiona,
- nawilżona,
- młodsza
a twarz nabiera blasku.
Na uwagę zasługuje także zabieg PLASMA COMPLEX, który wykorzystuje połączenie skoncentrowanych czynników wzrostu i komórek macierzystych zamkniętych w dwóch frakcjach fibryny bogatopłytkowej. Jest to zabieg silnie stymulujący regenerujący i odmładzający. Może być stosowany jako zabieg anti aging, szczególnie dla skór zwiotczałych, które potrzebują intensywnej odnowy biologicznej. Wypełnia przestrzenie tkankowe przywracając skórze elastyczność i sprężystość. Może być stosowany po zabiegach skóry zmęczonej wypełniaczami na bazie kwasu hialuronowego. Stosowany jest w celu celu odbudowania prawidłowej struktury skóry poprzez właściwe ukrwienie oraz pobudzenie komórkowe. Może być tez stosowany po zabiegach laserowych. Przyspiesza regenerację i odbudowę tkanek. Skraca czas gojenia i rekonwalescencji. Zabieg polega na pobraniu krwi do odpowiednich probówek bez cytrynianu sodu i na procedurze odpowiedniego odwirowania. Otrzymujemy dwa rodzaje fibryny. Fibryna strukturalna, którą wstrzykujemy głęboką mezoterapią i działa jak stelaż, oraz fibrynę komórkową, która działa jak stymulacja komórkowa. Efekty biostymulacyjne widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale wskazane jest wykonanie 3-4 w odstępach 4 tygodni. Przeciwwskazaniem do zabiegu podobnie jak do innych produktów autologicznych jest zażywanie leków z grupy NLPZ, choroby krwi, stany gorączkowe, nowotwory, białaczka, szpiczaki, ciąża i laktacja, leczenie antykoagulantami, ostre zapalenie lub marskość wątroby oraz ostre stany chorób z autoimmunoagresji.